Strona głównaDronyNa co zwrócić uwagę, planując zakup drona dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę, planując zakup drona dla dziecka?

Rekreacyjne drony do nauki latania, to na dzień dzisiejszy, jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent. Jest to świetny gadżet, który sprawdzi się na każdą okazję i praktycznie w każdym wieku. Drony przeznaczone do zabawy dla dzieci, powinny spełniać szereg funkcji, ułatwiających użytkowanie przez najmłodszych. Na jakie cechy produktu zwrócić uwagę, przy wyborze odpowiedniej zabawki?

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo powinno być podstawowym wyznacznikiem, przy wyborze każdej zabawki dla dziecka. Przed zakupem, należy sprawdzić, czy posiada on następujące cechy:

  • solidność – nauka pilotowania statków powietrznych to niełatwa sprawa, dlatego należy upewnić się, czy dron posiada osłonki ochraniające wrażliwe miejsca, przed potencjalnym uderzeniem,
  • prostota wykonania – aby zachęcić dziecko do nauki pilotowania, potrzebny jest prosty w obsłudze panel sterujący,
  • do użytku domowego – dla najmłodszych użytkowników, polecane są mini drony, którymi można się bawić w czterech ścianach. Lampki LED albo ciekawy kształt z pewnością przyciągnie wzrok każdego przedszkolaka,
  • mały nie znaczy gorszy – niewielkie wymiary drona, powodują, że jest lżejszy i posiada lepszą funkcjonalność. Warto jest więc rozglądać się za mniejszymi modelami.

Nowoczesna technologia

Samo latanie dronem, już powoli nie wystarcza do zapewnienia uciech naszym nastolatkom. Do najważniejszych funkcji jakie powinien posiadać dobrze wyposażony dron, jest możliwość sterowania za pomocą GPS, albo smartfona. Te nowoczesne technologie pozwalają na monitorowanie konkretnych obiektów i wykonywanie zdjęć oraz kadrów, jak w kinie.

Dodatkowe parametry

Jeżeli planujemy zakup drona, który posłuży naszym dzieciom na dłużej, to należy zwrócić uwagę na kilka dodatkowych parametrów:

  • bateria – przeciętnie zabawka może latać bez przerwy przez 10 minut. Jeżeli to Ciebie nie satysfakcjonuje, szukaj baterii z dłuższym czasem wytrzymałości,
  • dodatkowe funkcje – warto zwrócić uwagę czy sprzęt będzie wyposażony w kamerę na podczerwień, albo możliwość sprawdzania parametrów lotu na ekranie. To z pewnością zaciekawi dodatkowo dziecko.

Kupno drona dla dziecka to nie tylko frajda dla najmłodszych. Jest to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu i rozrywka dla dorosłych. Warto jest więc podczas wyboru drona dla dziecka, uwzględnić także własne potrzeby.

Więcej na temat dronów na https://www.kochamzabawki.eu/drony-rc-quadrocoptery-c-691.html

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Czy warto wynająć drona?

Drony

Popularne