Strona głównaDronyJakie są osiągi nowego drona DJI AVATA?

Jakie są osiągi nowego drona DJI AVATA?

Nowy dron FPV DJI odróżnia się od poprzednika niewielkimi gabarytami, inną konstrukcją i większą odpornością na uszkodzenia. Jego cechy szczególne to wysoka jakość i stabilność obrazu oraz bardzo dobre osiągi. Wyjaśniamy, z jaką prędkością i jak długo może się poruszać oraz co go jeszcze wyróżnia.

Czym jest DJI Avata i co odróżnia go od poprzednika?

Dron DJI Avata to drugie urządzenie z serii FPV od marki DJI. Od swojego poprzednia odróżnia się przede wszystkim konstrukcją. Jest to pierwszy bezzałogowiec tej firmy typu CineWhoop. Ma on mniejsze rozmiary, lepszą stabilność i wytrzymałość od standardowego drona wyścigowego.

Posiada zabudowane śmigła umieszczone w jednej osłonie, która stanowi integralną część tego urządzenia. Dzięki temu nie zatrzymają się one po uderzeniu w obiekt. Sprzęt odbije się od niego, co nie zakłóci jego lotu, który można swobodnie kontynuować. Zaletą jest też to, że jego gimbal nie dotyka bariery.

Wyposażony jest w tryb Turtle, dzięki któremu może swobodnie powrócić do lotu po upadku spodem do góry. Posiada czujniki wykrywania przeszkód. Wyróżnia go też niewielka waga, która wynosi tylko 410 g.

Dron DJI Avata — jakość i stabilność obrazu

Kolejna cecha szczególna drona DJI Avata to możliwość nagrywania obrazu i tworzenia zdjęć o bardzo dobrej jakości i stabilności, dzięki:

  • opcji nagrywania w rozdzielczości 4K 60 fps i wykonywaniu fotografii w formacie JPEG 4000 × 3000 px;
  • matrycy 1/1,7’’;
  • przysłonie.

Użytkownik ma szansę uzyskać ujęcia bardzo wysokiej jakości, nawet przy słabym oświetleniu obiektów.

Ponadto tworzenie dynamicznych ujęć ułatwia jednoosiowa stabilizacja gimbala, która pozwala na poruszenie się kamery w górę i w dół. Gwarantem stabilności obrazu są też technologie RockSteady 2.0 i HorizonSteady.

Urządzenie jest wyposażone 20 GB wbudowanej pamięci oraz w slot na kartę pamięci, która może liczyć do 256 GB. Szybkość zapisu obrazu to do 150 MB/s. Są to bardzo dobre parametry.

Osiągi nowego drona DJI Avata

Jak na drona wyścigowego DJI Avata to prawdziwy przełom pod względem długości lotu. Może unosić się nad ziemią przez ok. 14 minut w zależności od warunków na zewnątrz. Producent obiecuje maksymalnie 18 minut lotu. Jest to możliwe dzięki baterii o pojemności 2420 mAh. Tego typu urządzenia zazwyczaj są w stanie wznosić się przez ok. 8 minut.

Sprzęt może osiągnąć prędkość ponad 97 km/h, a prędkość wznoszenia i opadania to 21.6 km/h. Jego zasięg liczy sobie do 2 km. Posiada on funkcję RTH, dzięki której bez przeszkód wraca do właściciela.

Jeżeli zależy Ci na lepszej transmisji obrazu warto wybrać zestaw z DJI Goggles 2, które są niezwykle lekkie, małe i pozwalają na regulację dioptrii od +2.0D do -8.0D.

DJI Avata — gdzie i za ile można go kupić?

Dron DJI Avata można kupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży tego typu sprzętu. Cena waha się od ponad 2 tysięcy do powyżej siedmiu tysięcy złotych w zależności od kompletu, jaki wybierzesz. Pierwsza opcja obejmuje samego drona, kolejne — gogle w dwóch wersjach. Trzeba też osobno dokupić dodatkowe akumulatory, hub ładowania i ładowarkę, najlepiej 65 W.

DJI Avata kupisz na: https://megadron.pl/pl/products/dji-avata-26903.html

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne