Strona głównaTechnologieInwestowanie w tehchnologie

Inwestowanie w tehchnologie

Infrastruktura technologii nie osiągnęła jeszcze dojrzałości płciowej. Najlepsze jest jeszcze przed nami. W szczególności odnoszę się do technologii internetowej i mobilnego dostępu do światowego rynku informacji i systemu wsparcia, który umożliwia całkowity zdalny dostęp. Ponadto wykorzystanie technologii w dziedzinie medycyny, opieki zdrowotnej i innych powiązanych usług.

Lista produktów i usług będących w przygotowaniu dla małych, średnich i dużych firm jest zdumiewająca.
W dziedzinie technologii kamieniem węgielnym wszystkich produktów jest oprogramowanie i usługi bezpieczeństwa. Mówi się na Wall Street, że zapasy technologii są gotowe do inwestowania na dzisiejszym rynku. Ta informacja jest godna uwagi, ale po obserwowaniu gwałtownego wzrostu zysków brutto w ostatniej dekadzie nie wszystkie zapasy technologii są takie same.

Moim zdaniem konkretne obszary, które wydają się być dobrze przygotowane do przyszłego wzrostu, to zapasy związane z opieką zdrowotną, oprogramowanie multimedialne i graficzne, oprogramowanie zabezpieczające, urządzenia sieciowe i komunikacyjne oraz specjalistyczne obszary elektroniczne. Istnieją inne kategorie, ale moim zdaniem te obszary technologii są przygotowane na przyszłe korzyści.

Zapasy związane z opieką zdrowotną:

Wyobraź sobie przyszłość świadczenia usług opieki zdrowotnej. Lekarz praktykujący w odległym mieście na Alasce, który może skonsultować się ze specjalistą z John Hopkins Medical Center. W czasie rzeczywistym lekarz wiejski może wysyłać i otrzymywać niezbędne testy radiologiczne i metaboliczne oraz wyniki. Wyobraź sobie, że naukowcy medyczni, lekarze i uniwersyteckie centra medyczne konsultują dane na temat urządzeń telefonii komórkowej. Niektóre z tych technologii istnieją dzisiaj, ale przyszłość będzie fantastyczna.

Na arenie spółek o małej kapitalizacji zainteresowanie budzi szereg dostawców usług opieki zdrowotnej. Mediware Information Systems jest akcją o wartości 7 USD, która prawdopodobnie wzrośnie dwukrotnie w dającej się przewidzieć przyszłości. Handluje pod symbolem giełdowym MEDW na giełdzie NASDAQ. Ta stosunkowo niewielka firma ma ogromną obecność w obszarze usług szpitalnych. MEDW ma trzy komponenty oprogramowania, które pomagają szpitalom i lekarzom śledzić i modyfikować zamówienia na leki, zarządzanie krwią i funkcje okołooperacyjne. Narzędzia te są szeroko stosowane w Stanach Zjednoczonych, a ich stosowanie jest stosowane w innych krajach, w tym w krajach afrykańskich.

Innym interesującym, niskim kosztem akcji technologii informacyjnej w służbie zdrowia jest HLTH Corp., która handluje na giełdzie NASDAQ pod hasłem HLTH. Sposób, w jaki większość konsumentów rozpoznaje te zapasy technologii medycznych, to spółka zależna WebMD. HLTH Corp. zarządza danymi za WebMD. Firma jest zróżnicowana pod tym względem, że ma usługi publiczne, a także prywatne konta dla płatnych klientów, takich jak Blue Cross Blue Shield. Obsługuje również obsługę odbiorcy i rachunku dla dostawców opieki zdrowotnej. Firma jest wyceniana na 2,6 miliarda dolarów i zatrudnia ponad 2200 pracowników. Jego obecna cena wynosi 14,60 USD, a potencjał wzrostu jest solidny.

Zapasy multimedialne i graficzne:

Nazwa Konami może nie być znana większości ludzi, ale stanowi podstawę praktycznie wszystkich gier wideo wykorzystywanych na wszystkich platformach. Konami handluje na giełdzie NASDAQ pod hasłem KNM. Jego podstawową funkcją jest rozwój, dystrybucja, publikowanie i marketing gier wideo na całym świecie. Ma siedzibę w Tokio i praktycznie nie uległa zmianie fluktuacje na tokijskiej giełdzie.

Niedawno ogłosił opracowanie platformy mobilnej dla swoich najpopularniejszych gier, która będzie dostępna 8 września 2007 r. Za pośrednictwem AT&T i innych operatorów telefonii komórkowej. Branża gier wideo będzie się poprawiać. Akcje sprzedają się za około 24 USD za akcję. Kolejnym materiałem do obejrzenia jest Electronic Arts, która handluje pod marką ERTS.

Istnieją różne sposoby inwestowania w dziedzinie technologii. Niektóre domy maklerskie oferują fundusze indeksów technologii, które obejmują przekrój firm technologicznych. Inną metodą jest po prostu wybór akcji z sektora technologii, które oferują trwały wzrost, dobrą wartość i potencjał na przyszłość.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne