Strona głównaTechnologieRozwój technologiczny

Rozwój technologiczny

Niektóre podstawowe przesłanki – często tworzone przez liderów i wspierane przez dowodzenie – ćwiczą zbiorowe sumienie dowodzenia, o ile stymulują one zamierzony rozwój. Rozwój jest zwykle lepszy, ale niekoniecznie cywilizowany. Przesłanki, o których mowa, mają następującą postać: „Nasz poziom zaawansowania technologicznego nie ma sobie równych. Po osiągnięciu tego poziomu musimy również przygotować nasze społeczeństwo na pokój i aby zagwarantować pokój, technologia musi zostać zmieniona, aby wspierać politykę wojenną. ” Postęp technologiczny popychany w tym kierunku stanowi niebezpieczny precedens dla innych społeczeństw, które obawiają się zagrożenia dla swoich suwerenności. Są popychani do wspierania technologii wojennej.
W dziedzinie cywilizacji ten sposób rozwoju nie jest godny pochwały ani moralnie uzasadniony. Ponieważ nie jest to moralnie uzasadnione, jest społecznie nieodpowiedzialne. Kontrola lokalu ujawni, że jest to ostatni problem. Ostatnia przesłanka jest wnioskiem z dwóch poprzednich przesłanek, ale nie jest w żaden sposób logicznie wydedukowana. To, co pokazuje, jest namiętnie wydedukowanym wnioskiem, a tym samym nie można go uznać za wniosek z racjonalnie przygotowanego umysłu, przynajmniej w momencie, w którym został wydedukowany.
Społeczeństwo, które postępuje zgodnie z powyższymi założeniami – a zwłaszcza zgodnie z nielogicznym wnioskiem – przekazało psychikę niepodważalnej wyższości swojemu ludowi. Przez cały czas siła pasji dyktuje tempo ludzkiego postępowania. Niezależnie od tego, czy chodzi o konstruktywne zaangażowanie, czy o dobrowolne partnerstwo, zasada równości nie działa właśnie z powodu syndromu wyższości, który ogarnia lidera i przywódcę. A inne społeczeństwo, które odmawia udziału we wspólnej wrażliwości lub pasji takiego społeczeństwa, z oczekiwanej logiki stało się potencjalnym lub faktycznym wrogiem i staje w obliczu konfrontacji na wszystkich możliwych frontach.
Większość tego, czego dowiadujemy się o dzisiejszym świecie, oczywiście za pośrednictwem mediów, jest zdominowana przez najnowocześniejsze technologie. Społeczeństwa, które mają najwięcej takich technologii, są również od czasu do czasu uważane za najbardziej zaawansowane. Nie tylko ich postęp podnosi ich do szczytu władzy, wyższości i sławy. Mogą również korzystać z technologii, aby uprościć i posunąć naprzód zrozumienie życia i natury w innym kierunku, który dąży do wyeliminowania, w jak największym stopniu, wcześniejszego połączenia życia i natury, które było pod wieloma względami mistyczne i niebezpieczne . Ten ostatni punkt niekoniecznie oznacza, że ​​postęp technologiczny jest znakiem wyższej cywilizacji.
Musimy wiedzieć, że cywilizacja i technologia nie są terminami małżeńskimi. Ludzie cywilizowani mogą mieć zaawansowaną technologię lub mogą jej nie mieć. Cywilizacja to nie tylko kwestia nauki i technologii lub infrastruktury technicznej, lub, znowu, cudów budynków; ma to również związek z odruchem moralnym i psychicznym ludzi, a także z ich poziomem powiązań społecznych w obrębie własnego społeczeństwa i poza nim. To z ogólnego makijażu zachowań ludzi można stworzyć wszystkie formy struktur fizycznych, podobnie jak kwestia nauki i technologii. Zatem mosty, drogi, budynki, ciężki sprzęt, między innymi, które widzimy w społeczeństwie, mogą w ogólny sposób określić wzór zachowania ludzi. Wzorzec behawioralny może również wiele powiedzieć o stopniu, w jakim środowisko naturalne zostało wykorzystane do działań infrastrukturalnych, nauki i technologii. Przede wszystkim wzór zachowania może wiele powiedzieć o spostrzeżeniach i zrozumieniu ludzi na temat innych ludzi.
Wierzę – i myślę, że większość ludzi wierzy – że po przyspieszeniu tempa działań infrastrukturalnych i technologii środowisko musi się wycofać w swojej naturalności. Gdy zaawansowana technologia (wraz z towarzyszącymi jej strukturami i pomysłami) konkuruje z zielonym środowiskiem o przestrzeń, środowisko, w którym mieszczą się drzewa, trawa, kwiaty, wszelkiego rodzaju zwierzęta i ryby, musi się zmniejszyć. Jednak wzrost populacji, nieustające pragnienie życia na wysokim poziomie, potrzeba kontrolowania życia bez uzależnienia od nieprzewidzianych warunków środowiska naturalnego skłaniają do korzystania z technologii. Technologia nie musi stanowić nieuzasadnionego zagrożenia dla środowiska naturalnego. Chodzi o niewłaściwe wykorzystanie technologii. Podczas gdy społeczeństwo może słusznie wykorzystywać technologię w celu poprawy jakości życia, jego ludzie muszą również zapytać: „ile technologii potrzebujemy do ochrony środowiska naturalnego?” Załóżmy, że społeczeństwo Y miesza umiarkowane wykorzystanie technologii ze środowiskiem naturalnym w celu zrekompensowania lekkomyślnego zniszczenia tego drugiego, a następnie tego rodzaju pozycjonowanie sugeruje, że społeczeństwo Y jest miłośnikiem zasady równowagi. Na podstawie tej zasady można śmiało wywnioskować, że społeczeństwo Y bardziej preferuje stabilność niż chaos, a zatem ma poczucie odpowiedzialności moralnej i społecznej. Dowolna najnowocześniejsza technologia

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne