Strona głównaTechnologieSmartfon uszkodzony przez wodę

Smartfon uszkodzony przez wodę

Jak wiadomo, każdy telefon komórkowy ma otwory i porty, do których może przedostać się woda (a także kurz i piasek. Najbardziej narażone na zniszczenia są gniazdo słuchawkowe, głośniki, mikrofon i port ładowania. Jak radzić sobie, gdy do tych miejsc dostanie się woda? Jak postępować z zalanym smartfonem? Na te pytania krótko odpowiadamy w niniejszym artykule.

Dlaczego woda jest groźna dla smartfona?

Woda powoduje największe szkody, gdy dostanie się do obwodów wewnętrznych. Dlatego kiedy doszło do zalania dobrym pomysłem jest wyłączenie telefonu i wyjęcie wymiennej baterii oraz karty SIM. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby nie potrząsać telefonem ani nie używać suszarki do włosów w celu usunięcia wody – może to spowodować większe szkody poprzez przegrzanie telefonu lub wtłoczenie wody głębiej do środka. Pozostawianie przemoczonego telefonu na słońcu też nie jest najlepszym rozwiązaniem. ponieważ woda może doprowadzić do korozji obwodów.

Jak sprawdzić, czy Twój telefon jest oficjalnie uszkodzony przez wodę?

Większość smartfonów ma wskaźnik kontaktu z płynem – to po prostu niewielka naklejka, która zmienia kolor w kontakcie z wodą i zazwyczaj można ją znaleźć obok gniazda SIM. Szybki rzut oka powinien wystarczyć, aby stwierdzić, czy telefon został uszkodzony przez wodę. Jeśli zmienił się kolor naklejki, skontaktuj się z certyfikowanym technikiem. Zapewne słyszałeś o różnych możliwościach naprawy telefonu, takich jak umieszczenie urządzenia w naczyniu wypełnionym ryżem. W większości przypadków takie działanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a wręcz może spowodować, że telefon ulegnie jeszcze poważniejszym uszkodzeniu. Jeżeli chcesz uniknąć sytuacji, w której będziesz musiał o odsprzedać albo wyrzucić całkiem nowy telefon, zrezygnuj ze wszystkich metod, o których czytałeś w internecie. Pamiętaj, że jedynie fachowa pomoc może doprowadzić do przywrócenia sprawności Twojego urządzenia mobilnego.

Więcej na temat naprawy smartfona można przeczytać na https://www.telefonarium.pl/serwis-huawei-wroclaw-naprawa-telefonow-huawei-we-wroclawiu

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne