Strona głównaTechnologieCzy wraz z rozwojem strony internetowej warto przesiadać się na VPS?

Czy wraz z rozwojem strony internetowej warto przesiadać się na VPS?

Jeśli poszukujesz informacji na temat wyboru hostingu to z prawdopodobnie zetknąłeś się z ofertą tak zwanego VPSa. W niniejszym artykule wyjaśniamy czym się charakteryzuje oraz czym się różni w stosunku do tradycyjnego hostingu współdzielonego.

VPS vs Hosting www

Hosting www to udostępnienie zasobów na serwerze. Jest to usługa dla osób, które chcą postawić stronę internetową, aplikacje webową lub korzystać z poczty e-mail. Jest to usługa, która w większości przypadków bardzo dobrze się sprawdza. Jednak wraz z rozwojem strony internetowej oraz wraz z powiększaniem się ruchu warto pomyśleć o czym co oferuje większe możliwości.

VPS to naturalny kolejny krok, gdy administrator strony internetowej odczuwa, że współdzielony hosting już po prostu nie wystarcza. Objawia się to często przekraczanymi obciążeniami CPU oraz zbyt małą powierzchnią dyskową i zużyciem powierzchni bazy danych.

Serwery VPS z reguły pozwalają szybko i wygodnie rozszerzyć dostępne zasoby w razie, gdy zajdzie taka potrzeba. Tym samym dzięki serwerowi VPS można zwiększyć ilośc rdzeni procesora oraz ilość dostępnej pamięci RAM. Oczywiście w ramach hostingu zazwyczaj również jest to możliwe, jednak tutaj trzeba napisać do usługodawcy i poprosić o przejście na wyższy pakiet.

Dla kogo więc VPS może być ciekawym rozwiązaniem?

Pierwszą grupą są osoby, które prowadzą reselling usług hostingowych. W ramach VPS można tworzyć oddzielne środowiska systemowe.

Druga grupa osób to web developerzy, którzy administrują dużą liczbą stron internetwych. PO prostu dzięki nieco szerszym możliwościom jakie daje VPS mogą łatwiej zarządzać i dostosowywać zasoby do wymagań poszczególnych stron.

Trzecia grupa osób to agencje SEO, które korzystając z oddzielnych środowisk oraz oddzielnych adresów IP mogą tworzyć zaplecze pozycjonerskie.

Tak czy inaczej naszym zdaniem w większości przypadków dobrze sprawdza się tradycyjny tani hosting www. Przejście na VPS z reguły wiąże się z większymi kosztami i trzeba sobie racjonalnie odpowiedzieć na pytanie czy taka inwestycja jest konieczna.

Przykład taniego i w pełni wystarczającego w większości przypadków hostingu www można znaleźć na https://hostinghouse.pl/hosting

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne