Strona głównaTechnologieJak powstają aplikacje mobilne?

Jak powstają aplikacje mobilne?

Aplikacje na urządzenia mobilne są nieodłącznym elementem nowoczesnego świata. Pomagają znaleźć zaparkowany samochód, poprawiają jakość życia monitorując nasz sen lub pozwalają na zamówienie ulubionego dania na dowóz. Jak powstają oraz jak wygląda ich wprowadzanie na rynek?

Etapy tworzenia aplikacji mobilnych

Aplikacje mobilne są tworzone w kilku etapach. Zanim nastąpi faktyczne programowanie aplikacji webowych, konieczne jest poznanie potrzeb konsumenta oraz gruntowna analiza rynku, który jest wręcz przeładowanymi różnymi aplikacjami na smartfony i tablety. Na tym etapie osoby tworzące strategię marketingową sprawdzają, czy produkt może osiągnąć sukces, ale również do jakiej grupy docelowej powinien zostać dopasowany. Następuje również weryfikacja wstępnych założeń i na tym etapie planuje się, jak aplikacja mobilna powinna wyglądać. 

Drugi etap to planowanie działań w procesie tworzenia aplikacji. Analizowany jest zakres projektu, a także rozpisywane są główne cele. Przed pisaniem kodu do aplikacji potrzebne jest tzw. kick-off meeting, czyli poznanie zespołu specjalistów, którzy będą zajmowali się produktem. 

Trzeci etap, według niektórych opinii najważniejszy, to UX/UI design, czyli projektowanie strony wizualnej produktu oraz dopracowanie odczuć użytkownika podczas korzystania z aplikacji. Odbiorcy kupują oczami, w związku z czym stworzenie czytelnej i wygodnej w użytkowaniu aplikacji jest kluczowym elementem jej sukcesu. 

Tworzenie aplikacji internetowych

Największą część pracy zajmuje tworzenie aplikacji internetowych (development). Developerzy piszą kod aplikacji, a także sprawdzają ją na samym końcu, by mieć pewność, że wszystko działa. Z reguły aplikacją zajmuje się kilku programistów, a czasem nawet kilkunastu. Zależy to od tego, jak bardzo skomplikowana jest dana aplikacja mobilna. 

Po napisaniu ostatniej linijki kodu, następuje okres wdrażania aplikacji oraz sprawdzania, jak odbierają ją klienci. Z reguły jest ona aktualizowana, co pozwala na poszerzenie jej działania oraz dopracowanie niektórych elementów. To wpływa pozytywnie na jej odbiór przez użytkowników. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne