Strona głównaTechnologiePrzyszłościowe kryptowaluty - które wybrać? | Handel kryptowalutami

Przyszłościowe kryptowaluty – które wybrać? | Handel kryptowalutami

Przyszłościowe kryptowaluty… które wybrać?

Bitcoin był królem e-monet przez wiele lat, jednak w ostatnim czasie jego sława mocno przyblakła. Istnieje wiele kryptowalut, które wymienia się jako alternatywne aktywa inwestycyjne. Jakie to monety i w co inwestować w bieżącym roku?

Kryptowaluta jako inwestycja

Kryptowaluty należą do aktyw spekulacyjnych. Aktywa spekulacyjne to takie, przy inwestowaniu w które, należy trzymać się strategii „Kup tanio, sprzedawaj drogo”. To też nazwa strategii inwestycyjnej, polegającej na zakupie kryptowaluty, gdy jej kurs spada oraz gdy dochodzi do korekty. Stosując strategię buy the dips, trzeba posiadać zdolności analizowania wykresów kursu e-monet, średnich krótko- i długoterminowych ruchów oraz historycznych trendów. Inwestor uzbrojony w taką wiedzę może „kupować duże spadki” (big dips) lub „małe spadki” (small dips). „Duże spadki” to sytuacja na rynku, gdy wartość spada poniżej średniej, natomiast „małe spadki” są wtedy, kiedy cena spada z pozycji, którą ostatnio zajmowała. Handlarze kupujący kryptowalutę według zasady „buy the dips”, mogą stosować zasadę szybkiej sprzedaży (inwestowanie krótkoterminowe) albo trzymać kryptowalutę, aby wejść na długą pozycję (inwestowanie długoterminowe).

Istnieją także inne rodzaje strategii. Jedną z nich jest nabywanie e-monet, gdy stawki są niższe niż średnie wyniki historyczne. W przeciwieństwie do kupowania kryptowaluty według zasady „buy the dips”, strategia stawki historycznej uwzględnia, że trudno powiedzieć, jak będzie wyglądać wartość kryptowaluty w ciągu następnej godziny lub następnego dnia. W stosowaniu tej metody pomaga to, że wiele portali intenetowych z kryptowalutami zawiera tabelę z oznaczeniem „średniej ruchomej”, która daje pogląd na najlepsze możliwe historyczne punkty do kupna i sprzedaży e-monet. Nigdy nie należy kupować , gdy cena osiągnie historyczne maksimum. Z tą strategią łączy się też sprzedawanie, gdy nastąpi nagły szczyt.

Kiedy więc należy sprzedać zgromadzoną e-monetę? Warto brać pod uwagę swoją sytuację finansową, odporność na ryzyko, konsekwencje podatkowe i powód, dla którego początkowo zainwestowano w kryptowaluty. Należy przy tym pamiętać, że e-monety jako aktywo mają wielki potencjał technologiczny, jak i inwestycyjny, jednak inwestowanie w nie wymaga wiedzy pozwalającej na prawdziwie handel kryptowalutami.

Kończąca się era BTC?

Bitcoin okazał się niezwykle lukratywną inwestycją dla tych, którzy zainwestowali wcześnie, a ceny rosły w drugiej połowie 2017 roku do grudniowego szczytu przekraczającego 19000 USD. Jednak w 2018 roku popularna kryptowaluta upadła z powrotem. Ogólny konsensus wśród ekspertów od e-monet wydaje się być taki, że Bitcoin nie osiągnie ponownie szczytu. Jednak blockchain, podstawowa technologia, która napędza Bitcoin i inne kryptowaluty, wciąż oferuje wiele obietnic dla inwestorów.

Osoby rozważające inwestycje w blockchain, powinieneś spojrzeć poza niekończący się strumień początkowych ofert monet (ICO) i kupić obiecujące e-monety, które eksplorują blockchain jako coś więcej niż walutę cyfrową.

Podczas gdy niektórzy liczyli straty, gdy ceny Bitcoina gwałtownie spadły, inwestorzy kapitału wysokiego ryzyka szukali nowych sposobów wczesnego wykorzystania technologii blockchain. Według raportu sieci przemysłu technologicznego Spiceworks, około 25% europejskich firm planuje zainwestować w blockchain w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a także 9% firm w Ameryce Północnej. To tylko nieco mniej niż odsetek firm, które planują zainwestować w Internet (27%) i sztuczną inteligencję (26%). Ponieważ branże coraz częściej sięgają po interesujące e-monety w celu usprawnienia operacji, zapewnienia przejrzystości i poprawy bezpieczeństwa wśród wielu innych zastosowań, te startupy i ich technologie będą coraz bardziej atrakcyjne w nadchodzących latach.

Alternatywa dla BTC

Pierwsza alternatywą dla Bitcoinów jest Ethereum – zdecentralizowana platforma oprogramowania, która umożliwia tworzenie i uruchamianie inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji (DApps) bez żadnych przestojów, oszustw, kontroli lub ingerencji osób trzecich. Aplikacje na Ethereum są uruchamiane na tokenach kryptograficznych specyficznych dla platformy Ether. Ether jest jak pojazd do poruszania się po platformie Ethereum i jest pożądany głównie przez programistów, którzy chcą tworzyć i uruchamiać aplikacje w Ethereum, lub przez inwestorów, którzy chcą dokonywać zakupów innych walut cyfrowych. Ether, uruchomiony w 2015 roky, jest obecnie drugą co do wielkości walutą cyfrową pod względem kapitalizacji rynkowej po Bitcoinie.

Z kolei Ripple to globalna sieć rozliczeń w czasie rzeczywistym, która oferuje natychmiastowe, pewne i niedrogie płatności międzynarodowe. Ripple umożliwia bankom rozliczanie płatności transgranicznych w czasie rzeczywistym, z zachowaniem pełnej przejrzystości i przy niższych kosztach. Wszystkie tokeny XRP firmy Ripple zostały „wstępnie wydobyte” przed uruchomieniem, co oznacza, że ​​nie ma „tworzenia” XRP w czasie, a jedynie wprowadzenie i usunięcie XRP z rynku, zgodnie z wytycznymi sieci. W ten sposób Ripple odróżnia się od Bitcoina i wielu innych altcoinów. Ponieważ struktura Ripple nie wymaga eksploracji, zmniejsza zużycie mocy obliczeniowej i minimalizuje opóźnienia w sieci. Jak dotąd Ripple odniósł sukces dzięki obecnemu modelowi biznesowemu; pozostaje jedną z najbardziej kuszących walut cyfrowych wśród tradycyjnych instytucji finansowych poszukujących sposobów na zrewolucjonizowanie płatności transgranicznych.

Litecoin, uruchomiony w 2011 roku, był jedną z pierwszych kryptowalut, które podążały śladami Bitcoina. Stworzony przez Charliego Lee, absolwenta MIT i byłego inżyniera Google. Litecoin opiera się na globalnej sieci płatności typu open source, która nie jest kontrolowana przez żaden organ centralny i używa „scrypt” jako dowodu pracy, który może zostać zdekodowany za pomocą procesorów konsumenckich. Chociaż Litecoin jest pod wieloma względami podobny do Bitcoina, ma szybsze tempo generowania bloków, a tym samym oferuje szybszy czas potwierdzenia transakcji.

Bitcoin Cash zajmuje ważne miejsce w historii altcoinów, ponieważ jest jednym z najwcześniejszych i odnoszących największe sukcesy hard forków oryginalnego Bitcoina. W świecie kryptowalut rozwidlenie ma miejsce w wyniku debat i kłótni między programistami a górnikami. Ze względu na zdecentralizowany charakter walut cyfrowych, hurtowe zmiany kodu będącego podstawą e-monety muszą być dokonywane na podstawie ogólnego konsensusu; mechanizm tego procesu różni się w zależności od konkretnej kryptowaluty.

Kiedy różne frakcje nie mogą dojść do porozumienia, czasami waluta cyfrowa jest dzielona, ​​przy czym oryginał pozostaje wierny oryginalnemu kodowi, a druga kopia zaczyna życie jako nowa wersja poprzedniej monety, wraz ze zmianami w jej kodzie. BCC rozpoczęło swoje życie w sierpniu 2017 roku w wyniku jednego z tych podziałów. Debata, która doprowadziła do powstania BCH, dotyczyła kwestii skalowalności; w sieci Bitcoin obowiązuje ścisły limit wielkości bloków: jeden megabajt (MB). BCC zwiększa rozmiar bloku z jednego MB do ośmiu MB, przy założeniu, że większe bloki pozwolą na szybsze czasy transakcji.

Gdzie kupić i przechowywać

Niestety, na rynku inwestycji w kryptowaluty często ma się do czynienia z oszustwami i fałszywymi okazjami zakupu. Dlatego też przed zainwestowaniem w swoją pierwszą e-monetę, warto zdecydować się na szkolenie z zakresu handlu kryptowalutami. Z uwagi na duże zainteresowanie, istnieje coraz większy rynek na tego typu materiały. W takich materiałach można przeczytać radę, aby zakupić pierwszą kryptowalutę w zaufanym crypto-kantorze online. Każdy kantor przeprowadza dwa rodzaje transakcji – waluta fiat do krypto oraz waluta krypto do krypto, a wybraną e-monetę wysyła do osobistego portfela kryptowalutowego użytkownika.

Aby kupić e-monety, należy więc należy otworzyć darmowe konto na platformie krypto-kantora online. Niestety, w wielu kantorach istnieje wymóg weryfikacji tożsamości ze względu na przepisy Unii Europejskiej. Alternatywą jest zakup kryptowaluty w kantorze kryptowalut bez rejestracji z pominięciem etapu zakładania konta i weryfikacji danych. Jest to forma polecana początkującym i zalecana przez inwestorów.

Jak natomiast przechowywać e-monety? E-monety, których używa się (np. w czasie zakupów w sklepie) należy trzymać w portfelach na kryptowalutę typu „gorącego”. Portfel „gorący” znajduje się na urządzeniu, które łączy się Internetem – np. jako aplikacja mobilna, jako konto w sieci. Transakcje przy użyciu gorących portfeli łatwe, jednak można je zhakować przez Internet.

Alternatywą jest trzymanie e-monet w urządzeniu offline, czyli „zimnym portfelu”. Dla inwestorów, którzy szukają najbezpieczniejszej formy przechowywania, najlepszym rozwiązaniem są właśnie one. Na zimnym portfelu można trzymać kryptowalutę wiele lat bez obawy o atak hakerski.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne